دوشنبه - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹

چهارمین همایش سالانه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات – روز دوم

روز دوم همایش باز هم با کمی تاخیر همراه بود. ولی در مجموع وضعیت بهتری نسبت به روز اول داشت. تمامی اسلاید ها به صورت چاپ شده در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفته بود، ولی با توجه به تغییر اسلاید هایی که نمایش داده می شدند، نسبت به نسخه چاپی برخی قسمت ها نیاز به نوشتن داشت.

08:55 – اولین ارائه با عنوان انواع حملات و روش های مقابله توسط آقای مهندس سعید صفیلیان از عصر داده ها برگزار شد. در مجموع این ارائه ساختار خوبی داشت و امیدوارم که نسخه قابل استفاده در سایت همایش قرار بگیرد. با توجه به ساختار جالب و هدفمند این ارائه، فکر می کنم مقاله خیلی خوبی هم می توان برای آن نوشت.

9:30 – تنها کارگاهی که من شرکت کردم، سیاست های امنیتی بود که توسط دکتر ساتی برگزار شد. در سازمان ها و شرکت های ایرانی، با توجه به کم سن و سال بودن امنیت اطلاعات در آن ها این مورد به اندازه کافی مورد توجه قرار نگرفته است. در این مورد هم به زودی یک قالب پیشنهادی با حداقل موارد برای یک سیاست نامه امنیتی قابل استفاده ارائه خواهم کرد.

11:05 – ارائه امنیت در نرم افزارها و سیستم های عامل توسط آقای مهندس علی عباس نژاد برگزار شد. متاسفانه این ارائه کمی خلل پذیر و تاریخ گذشته بود. امیدوارم که جلسات آینده با محتوای دقیق تر و بررسی بیشتری ارائه گردند.

14:05 – ساختار و اجزا مراکز عملیات و امنیت شبکه توسط دکتر ساتی برگزار شد. معرفی لزوم وجود NOC و SOC ها و ساختار آن ها قسمت اول این ارائه بود. به صورت کلی در مورد مدیریت شبکه ها و ویژگی هایی که می بایست در نظر گرفت صحبت شد.

15:15 – ادامه ساختار و اجزا مراکز عملیات و امنیت شبکه شامل نمایش زنده ای از مرکز NOC مجموعه تحت مدیریت دکتر ساتی بود. با اینکه تبلیغ بسیاری در این مورد انجام شد ولی چیزی به جز یک سیستم واقعی مدیریت شبکه نبود. البته یکپارچگی سیستم قابل توجه بود. ابزار های بسیاری برای مدیریت شبکه ها وجود دارند، که این سیستم یک نمونه پیاده سازی شده بود. در مورد مدیریت شبکه ها به زودی در Secure2S می توانید بیشتر بخوانید.

نمایش گزارش های SiteProtector از محصولات ISS.

نمایش گزارش های SiteProtector از محصولات ISS.

دکتر محمد رضا نحوی، که آخر های روز دوم کمی برنامه ها رو با عجله همراه کردند.

15:54 – آخرین ارائه همایش توسط آقای Andreas van Leeuwen Flamino از اسکان ایت برگزار شد. با وجود زمان کم این ارائه مورد توجه بسیاری از شرکت کنندگان قرار گرفت.

مراسم اختتامیه و تقدیر از داتک برای تامین پهنای باند و پشتیبانی از همایش.

مراسم اختتامیه و تقدیر از دکتر ساتی ! ایشون تقریبا بیشترین میزان ارائه ها و کارگاه ها را در اختیار داشتند.

* لطفا اگر شما هم در سمینار بودید و در این مورد مطلبی شنید، من را مطلع کنید. باز هم لازم است از تمامی دوستانی که برای این همایش زحمت کشیده اند تشکر کنم. می توانید گزارش چهارمین همایش سالانه سیستم مدیریت امنیت اطلاعات – روز اول را نیز مطالعه کنید.

* در حاشیه همایش، نمایشگاه کوچکی برگزار شده بود که یادم رفت عکس بگیرم. شرکت های کمی شرکت کرده بودند و چون ممکن است تبلیغ شمرده شود، در موردشون صحبت نمی کنم.

همچنین ببینید

سنسورهای تشخیص زلزله

در مورد تشخیص زود هنگام زلزله و سیستم های هشدار مانند Earthquake Warning System دوست …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.