Google Print سرویس جستجوی گوگل بر روی کتاب

چند وقت پیش که در گات روت درباره گوگل نوشته بودم گفتم که به زودی سرویس جستجو بر روی کتاب های چاپی از طرف گوگل راه اندازی خواهد شد.امشب توی گوگل وبلاگ خبرش رو خوندم و کلی لذت بردم.این سرویس که تحت نام Google Print ارائه خواهد شد .این سرویس که همراه با اطلاعاتی از کتاب ها و برگزیده ای از آن ها می باشد در هر صفحه یک تبلیغ متنی دارد که البته به صورت رایگان می باشد.

نتایجی که در گوگل به این قسمت منتهی شوند با آدرس print.google.com/print آغازخواهند شد و البته فعلا عبارت [BOOK – BETA] در ابتدای نتایج درج خواهد شد.

What exactly is Google Print (BETA)?

 

افرادی که انتشاراتی هستند و یا نویسنده هستند می توانند آثار خود را به گوگل معرفی کنند تا از این امکان جدید بهره ببرند.

هنوز نمی دونم که برای زبان های غیر انگلیسی به خصوص فارسی این امکان وجود خواهد داشت یا نه اما اگر این امکان برای کلیه زبان هایی که گوگل پشتیبانی می کند بیافتد واقعا در داده های موجود در اینترنت یک افزایش اساسی روی خواهد داد.

اگر شما امکان جستجو بر روی میلیون ها جلد کتاب چاپی علاوه بر مطالب انلاین را داشته باشید مسلما در تصمیم گیری و یافتن پاسخ کامل تر موفق خواهید شد.

Work with Google to put your content in front of millions of readers

 

می توانید یک جستجوی نمونه که در گوگل انجام شده است را ببنید.این جستجو بر روی A Cup of Tea Signature Vertical Note Cards” انجام شده است و به کتابی با همین نام منتهی شده است.

 

با استفاده از خود گوگل و امکانات جستجو قادر هستید که لیست کتاب های موجود را ببینید:

لیست کتاب های استفاده شده در سرویس گوگل پرینت

 

مثلا به همین شیوه می توانید در مورد کتابی به نام The Internet Handbook for Writers, Researchers, and Journalists بیشتر بدانید. 

 

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

3 فکر می‌کنند “Google Print سرویس جستجوی گوگل بر روی کتاب

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.