شنبه - ۱۴ تیر ۱۳۹۹

Linux vs. Windows Again

در تحقیق که به تازگی برای ارائه به کنفرانس RSA انجام شده نتایج عجیبی به دست اومده که احتمالا خیلی مورد علاقه Open Source Community نیست. مقایسه انجام شده بین یک Windows Server 2003 و Red Hat ES 3 نشان داده که Risk Time (زمان اعلام عمومی یک حفره امنیتی تا در دسترس قرار گرفتن Patch ) برای Linux در حدود 71 روز هست در حالی که در مورد ویندوز این عدد حدود 30 روز بدست آمده.

 در گزارش آمده : فرض بر Config شدن هر دو سیستم بدست یک Admin معمولی و نه یک Wizard دانش کامپیوتر می باشد. البته به نظر من این چیزی رو عوض نمی کنه.  این هم TheServerSide  و مقاله.

همچنین ببینید

ارسال موفق ماهواره نور

ماهواره نور، یازدهمین شی فضایی ایران به شماره شناسایی 45530 ثبت شد. این ماهواره نظامی هر روز ۱۵ بار دور زمین می‌گردد و از آسمان شهرهای مهمی عبور می‌کند.

5 نظر

  1. خوب به این میشه گفت حیله مایکروسافت. لینوکس و یونیکس بدون راهبری درست و صحیح ارزشی نخواهند داشت. سیستم که امن ( Hardening ) شده باشد در مقابل بسیاری از کشف نشده ها هنوز امن است.

  2. حیله ای در کار نیست. مقایسه کاملا حرفه ای انجام شده. در ضمن اگر قرار باشه Nix سیستم عامل Wizard ها بمونه باید کم کم با بازار سرور هم خداحافظی کنه و برگرده به اتاقای تاریک امثال من و تو !!!

  3. حرفه ای ها همیشه بهترین پشتیبانی رو می دهند. سیستم بدون نگهداری حرفه ای تبدیل میشه به یک ماشین ویندوز پر از پنجره های رنگی.
    این ذهن انسان هست که می تونه بهترین تصمیم گیری و بهینه سازی رو انجام بده. تطبیق دادن یک سیستم بر اساس نیاز ها هرگز از عهده ماشین بر نمیاد.

  4. Keep It Simple, as simple as possible, but no simpler – Albert Einstein

    این چیزی که گاهی یادت می ره!