یکشنبه - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

Securing & Optimizing Linux: The Hacking Solution

در دنیای لینوکس کتاب ها و نوشته های مختلفی برای آموزش و یاد گیری این سیستم عامل و ابزارها و برنامه های جانبی آن وجود دارد.همیشه بهترین و امن ترین راه حل را می توان در TLDP پیدا کرد.اما اگر دوست داشته باشید که به جای جستجوی موردی در TLDP از یک کتاب استفاده کنید انتخاب های مختلفی وجود دارد.برای شروع کتاب های مختلفی از موسسه های مختلف تری وجود دارد.یکی از انتشاراتی های خوب با کتاب های بهتر اینجا O’Reilly.

در زمینه کتاب های تخصصی هم برای هر Daemon خوب شاید کتاب جداگانه ای موجود باشد.

حالا می خوام یک سری کتاب معروف رو در زمینه لینوکس معرفی کنم.هر چند که بیشتر دوستان شاید با این کتاب آشنا باشند.

شما در Securing & Optimizing Linux: The Hacking Solution می توانید در 47 فصل فرابگیرید که چگونه یک سرور مبتنی بر لینوکس را به سادگی و با امنیت داشته باشید.

The book provides through its 47 chapters, a comprehensive collection of Linux security products and explains in the most simple and structured manner how to safely and easily configure and run many popular Linux-based applications and services, including Exim, Qmail, Apache 2, DHCP, Anti-Virus, Anti-Spam, Anti-Relaying, ProFTPD, and many others. The author of the book relentlessy searches and document new hacking solutions to bring you in this manual the most up-to-date security developments.

سری کتاب های Securing & Optimizing Linux از شرکت Open Network Architecture تا به حال در شش نسخه منتشر شده است که می توانید هریک را از لینک های زیر دریافت کنید:

آخرین نسخه این سری کتاب ها همان Securing & Optimizing Linux: The Hacking Solution (v3.0) می باشد که بر خلاف سایر نسخه ها رایگان نمی باشد.

شما می توانید یک نسخه از این کتاب را در آدرس زیر پیدا کنید اما اگر می توانید شاید بهتر باشد آن را از راه قانونی تهیه کنید.از اینجا می توانید نسخه خود را سفارش دهید.

Securing & Optimizing Linux: The Hacking Solution (v3.0)

همچنین ببینید

سنسورهای تشخیص زلزله

در مورد تشخیص زود هنگام زلزله و سیستم های هشدار مانند Earthquake Warning System دوست …

6 نظر

  1. مرسی از اینکه سر زدی . هنوز گرفتار شروع ترم جدیدم و وقت نکردم مطلب جدید بنویسم . این کش سرور هم برای ما شده دردسر . به هر حال لطف کردی . یا علی

  2. اگه چند تا کتاب درباره ی برنامه نویسی توی لینوکس معرفی کنی ممنون میشم (البته کتابای مجانی)

  3. خیلی اموزنده بود استفاده کردم