sysAdmin -ology

مهران همیشه میگه sysAdmin اجمق و غیراحمق نداره !همشون احمقن !!! البته من باهاش موافق نیستم چون تعریفی که از sysAdmin ها دارم کمی با تعریف اون فرق می کند. با اجمق بودن ۹۹% به بالای sysAdmin ها موافقم و دلیل هم دارم. اگر قرار باشه شما یک سیستم رو مدیریت کنید و برای این کار از ابزار هایی استفاده کنید که قبلا توسعه داده شده اند پس هر چقدر هم حرفه ای عمل کنید باز هم از دور خارج هستید چون از وسیله ای استفاده می کنید که در زمان گذشته بر روی اون تحقیق انجام شده. پس همیشه فکر می کنید اوووو من چقدر پیشرفته هستم در حالی که یک script kidde بی دست و پا کل زندگی شما رو می تونه توی کمتر از یک روز به هم بزند. این میشه که بیشتر به دسته احمق ها تعلق می گیرند. قسمت دوم که من فکر می کنم خیلی نادر هستش همان sysAdminهای غیر احمق هستند. این که شما سعی کنید بیشتر لیست های پستی مربوط به حوزه های کاریتون رو بخونید، هر روز Changelog نرم افزار های حیاتی سیستم رو دنبال کنید و کمی هم هر چند وقت ابتکار به خرج بدید و اسکریپت های قشنگ قشنگ بنویسد به نظر من شما را از آن دسته اول جدا می کند. اولین چیزی که اینجا به نظر می رسه اینه که با ویندوز نمیشه این لذت ها رو برد ! پس قدم اول برای رستگاری خداحافظی با ویندوز حداقل در قسمت های سرویس دهنده و ایستگاه های کاری هستش. این کار هم خیلی لذت بخش تر از سایر قسمت ها می تونه باشه !….
آهاااان چی شد که این رو نوشتم؟ این شد که بعد از حدود یک سالی که دارم از تجربه کار در یک محیط بزرگ و صنعتی استفاده می کنم و دیدن
N تا نمونه این موارد برام کامل قابل لمس شده ! البته فکر کنم طبق تعهدات کاری :) زیاد نباید در موردش حرف بزنم اما باور کنید آدم یک چیزهایی می بیند که عجیبا و غریبا !!!

این نوشته در دسته‌بندی نشده ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.