اتصال آسان به شبکه‌های بی‌سیم با بارکد دوبعدی

با گسترش تجهیزات و گجت‌های هوشمند، استفاده از بارکدهای دوبعدی به صورت روز افزونی در حال افزایش است. در گذشته بیشترین استفاده از بارکدهای دوبعدی در سیستم‌های لاجستیک و ردیابی قطعات بود. امروزه با تعریف‌های بیشتری که  بر روی بارکدهای دوبعدی انجام شده است، کاربردهای متفاوتی برای آن‌ها ایجاد شده است. یکی از این کاربردها امکان استفاده از یک تصویر بر پایه‌ی بارکد دوبعدی QR برای اتصال به شبکه‌های بی‌سیم (وایرلس) می‌باشد.

تصور کنید در سازمان، شرکت و یا حتی منزلتان، یک شبکه وای فای عمومی دارید و افراد مختلفی قصد استفاده از این شبکه را دارند. روش‌های مختلفی برای راهنمایی سایرین برای اتصال به این شبکه وجود دارد. می‌توانید اطلاعات را روی برگه کاغذ بنوسید، می‌توانید اطلاعات را به صورت آماده چاپ کنید و از افراد بخواهید آن‌ها را وارد کنند، می‌توانید از فایل‌های آماده‌ای که برای این کار وجود دارد استفاده کنید و حتی می‌توانید از یک تکنسین بخواهید این کار را برای آن‌ها انجام دهد. روش ساده‌تری هم وجود دارد، از یک بارکد دوبعدی QR برای اتصال WiFi استفاده کنید.

بارکدهای دوبعدی QR با دریافت ۳ پارامتر، می‌توانند ترتیب اتصال موبایل و یا تبلت شما به شبکه بی سیم را بدهند. کافی ‌است با استفاده از ابزارهای مختلفی که برای تولید بارکدهای QR وجود دارد، یکی از آن‌ها را تولید کنید. نام شبکه بی‌سیم (SSID)، کلمه عبور و نوع شبکه یک بارکد تولید خواهند کرد که با استفاده از برنامه‌های مختلفی می‌توانید آن را بخوانید. کافی است تا بارکد تولید شده را در محلی که مناسب مخاطبان شماست قرار دهید و سایرین به راحتی اسکن این کد می‌توانند به شبکه بی سیم شما متصل شوند. تصویر زیر، یک نمونه کد QR‌ است که امکان اتصال به یک شبکه بی سیم عمومی و بدون پسورد را فراهم می‌کند.

بارکد دوبعدی اتصال وای فای وایمو

شما هم به سادگی می‌توانید کدهای QR را تولید کنید، و در آینده از آن استفاده کنید.

پست های پیشنهاد شده

نظر s

  1. خیلی جالب بود. البته من که وایمو ندارم این لیلا هی تبلیغش رو می کنه. یک سئوال واسم پیش اومد که جای مناسب برای نصب بارکد یعنی چی؟ یعنی روی دیوار مثلا؟ کجا آخه؟ بعد هم این قالب با اینکه مشکیه و حتی با این فونت، عالیه. عالی. چقدر ترغیب شدم که باز وبلاگ بنویسم با نوشته های تو!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.