پاکسازی کامل هارد دیسک DBAN Wipe

اگر قصد دارید کامیپوتر شخصی، نوت بوک و یا حتی سروری را از چرخه سرویس‌دهی خارج کنید و کمی در مورد اطلاعاتی که از قبل بر روی آن ذخیره شده است، نگران هستید، DBAN یکی از سریعترین روش‌ها برای پاک کردن اطلاعات از روی هارد دیسک شماست. توجه کنید: DBAN به راحتی می‌تواند تمام اطلاعات هارددیسک شما را از بین ببرد. اگر دلیلی برای پاکسازی کامل هارد دیسکتان ندارید، این نوشته را نخوانید.

Darik’s Boot and Nuke یک لینوکس کوچک و Bootable‌ است که می‌تواند با استفاده از CD، DVD، USB و یا حتی فلاپی دیسک و یا حتی از روی شبکه، هارد دیسک کامپیوترتان به با ضریب اطمینان بالایی از بین ببرد. DBAN با علاوه بر پاکسازی سریع اطلاعات می‌تواند از چندین روش کمی قابل اطمینان نیز استفاده کند.

The program is designed to securely erase a hard disk until data is permanently removed and no longer recoverable, which is achieved by overwriting the data with pseudorandom numbers generated by Mersenne twister or ISAAC. The Gutmann method, Quick Erase, DoD Short (3 passes), and DOD 5220.22-M (۷ passes) are also included as options to handle data remanence.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.