Google Earth – گردش در زمین

پشت مونیتور خود نشسته اید، چند کلیک می کنید و به نقشه دقیق محل مورد نظر خود دست پیدا می کنید. به  سرعت راه های رسیدن به آن محل را مورد بررسی قرار می دهید و اطلاعات کاملی در مورد آن محل کسب می  کنید. خوب در این حالت دو مورد امکان پذیر است، یا شما خواب می بینید و یا از سرویس Google Earth استفاده می کنید !!!

امشب این سرویس برای من به اندازه کافی جذاب بود که بعد از مدت ها از یک نرم افزار ( تحت ویندوز :)) )  لذت ببرم. از قابلیت های بسیار فوق العاده ی این سرویس گوگل ارائه نقشه تقریبا کامل و دقیق از تمام نقاط  دنیا و همینطور ذکر اطلاعات، رویداد ها و مکان های هر مکان را می توانم نام ببرم. همینطور قابلیت بی نظیر  فضای سه بعدی که برای حدود ۳۸ شهر آمریکا تا به حال فراهم شده است. امکان نمایش سه بعدی  تمام  ساختمان ها را در ابعاد واقعی در اختیار شما می گذارد. ( تنها ایراد این برنامه مصرف بسیار بالای پهنای باند آن  است که با توجه به حجم عظیم اطلاعاتش کاملا قابل درک است.)

 تصویری از شهر مشهد

تصویر سه بعدی یکی از شهرهای آمریکا


خلیج فارس

تمامی این سرویس ها با استفاده از تکنولوژی گوگل و سرویس های ماهواره ای شرکت Keyhole فراهم شده  اند و پیشنهاد می کنم کمی وقت برای جستجو در این برنامه اختصاص دهید. در مورد ایران هنوز اطلاعات خیلی  کامل نشده است اما تقریبا تمام جاهایی که من می شناختم به وضوح داخل نقشه نمایان بود. جزیره ها ، شهرها  ، قله دماوند دریاچه نمک و حتی حرم اما رضا. فکر می کنم به مرور تمامی نقاط دنیا را به صورت کامل تری تحت  پوشش قرار دهد.

    –   Google Earth – Explore, Search and Discover

    –    Common questions about Google Earth

2 فکر می‌کنند “Google Earth – گردش در زمین

  1. این برنامه خیلی قشنگ است ولی لینک دانلودش کجاست
    لطفا برایم میل کن واگر از این برنامه ها بازم داشتی آدرسش را بده
    خیلی ممنون وقربانت
    حسن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.