برنامه‌های موبایل با IBM Watson

آبی بزرگ، IBM در بازاریابی و القای محصولاتش به عنوان ایده‌های خارق‌العاده تجربه خوب و اصیلی دارد. برنامه‌ی تبلیغاتی IBM Watson از فوریه‌ی ۲۰۱۳ تلاش می‌کند تا نقش IBM در زندگی شخصی افراد و کسب و کارهای کوچک را بیشتر کند. IBM Watson مجموعه‌ای از برنامه‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزار و داده‌های پردازش شده، خام  و تجربی است تا برای نشان دادن قدرت یادگیری و هوش مصنوعی در جنبه‌های زندگی واقعی و ملموس افراد فعالیت کند.

تولد دوباره IBM Watson

اولین‌ تلاش‌های IBM برای معرفی کامیپوتر واتسون شرکت در مسابقه Jeopardy بود. در این مسابقه قرار بود تا کامپیوتر واتسون به سوال‌های این مسابقه همانند سایر شرکت کننده‌های انسانی پاسخ دهد. این پاسخ‌ها بدون دخالت انسان انجام می‌شدند. بعد‌ها این تلاش منجر به تشکیل گروه تحقیقاتی DeepQA در آی‌بی‌ام شد.  از فوریه‌ی سال ۲۰۱۲ با توجه به کمرنگ‌تر شدن نقش IBM در زندگی روزمره مردم به واسطه حضور قدرت‌های جدیدی مانند گوگل و فیسبوک، این شرکت تلاش کرد واتسون را وارد حوزه‌های جدیدی مانند تحقیقات پزشکی و سلامتی و حتی صنایع کوچک نماید.  این تلاش‌ها که بیشتر با ورود واتسون به عنوان قسمتی از یک زیرساخت رایانش ابری بود، در ژانویه‌ی سال ۲۰۱۴ منجر به ایجاد یک واحد تجاری در خصوص مشارکت دادن واتسون به عنوان ابزار Cloud Computing و همچنین ابزاری برای استفاده از بزرگ‌داده‌ها شد. استفاده از Big Data در کنار توان محاسباتی واتسون و همچنین مشارکت‌های این سیستم در بخش بهداشت، سلامت و درمان ممکن است کمک‌هایی به بخش درمان نیز منجر شود.

ب

رقابت ایده‌های مبتنی بر IBM Watson

در راستای تغییرات جدید و استفاده‌های نوین برای IBM Watson شرکت IBM مسابقه‌ای را برای ایده‌های جدید برای به کارگیری واتسون برگزار کرده است. در این مسابقه پیشنهاد دهنده‌گان فرصت دارند تا ۳۱ ماه مارس ۲۰۱۴ ایده‌های خود برای استفاده برنامه‌های موبایل از واتسون را در قالب یک پیشنهاد (البته یک پیشنهاد خوب) برای IBM ارسال کنند. در صورتی که این پیشنهادها مورد توجه قرار گرفت، گروه، فرد و یا شرکت پیشنهاد دهنده موظف است یک نسخه‌ی مدل (Prototype) از برنامه‌ی پیشنهادی را بسازد و برای ادامه شرکت در مسابقه به IBM ارسال کند. این مسابقه بخشی از برنامه آبی بزرگ با نام سیاره‌ هوشمند‌تر است. برنامه IBM Smarter Planet برای استفاده بهتر و هوشمندتر از منابع سیاره‌ی زمین و زندگی راحت‌تر در سال‌های آتی ایجاد شده است.

watson-logoدر رقابت توسعه برنامه موبایل با استفاه از قدرت IBM Watson شرکت کنید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.