ایمنی در شبکه های اجتماعی

وب سایت های شبکه های اجتماعی، به صورت گسترده ای از زمان اولین حضور آنان گسترش پیدا کرده اند. شبکه های محلی، زبانی، تخصصی و کاری و چند منظوره با نام ها و تکنولوژی های مختلفی در حال ارایه سرویس هستند. این نوشته، چند توصیه برای استفاده از این شبکه ها را بیان خواهد کرد:

  • اطلاعات خصوصی و شخصی خود را به صورت محدود منتشر سازید. اطلاعاتی که می تواند برای شما دردسر ساز باشد را برای خود نگه دارید. آدرس منزل و یا برنامه کاری شما ممکن است برای شما نقاط ضعفی ایجاد کند. همچنین همواره در مورد اطلاعاتی که دیگران در مورد شما منتشر می کنند، دقت کنید. برخی اوقات اطلاعاتی که دیگران در مورد شما منتشر ساخته اند، به همراه اطلاعاتی که شما منتشر کرده اید می تواند تشکیل یک پازل ساده را بدهد.

  • به یاد داشته باشید، اینترنت یک منبع عمومی برای همگان است. تنها اطلاعاتی را منتشر سازید که همگان صلاحیت دیدن آن ها را داشته باشند، به یاد داشته باشید ممکن است حتی با از بین بردن بعضی اطلاعات، امکان دسترسی به آن ها وجود داشته باشد.

  • در مورد غریبه ها محتاط باشید. امکان به کار گیری هویت های مجهول و غیر واقعی برای افراد سودجو در همه جا وجود دارد و دنیای مجازی نیز قسمتی از همه جا است! در مورد ارتباط با غریبه‌ها محتاط باشید و کمی بیشتر در مورد اطلاعاتی که در اختیار آن ها قرار می دهید، دقت کنید.

  • در مورد مطالبی که اطمینان ندارید، شکاک باشید. هر چیزی که شما به صورت آنلاین می خوانید، حقیقت ندارد. ممکن است افرادی اطلاعات نادرست، غیر واقعی و جعلی را منتشر سازند و یا به قصد تفریح و سودجویی اقدام به ایجاد شایعه و جک کنند. در مورد این دسته مطالب، شما می بایست شکاک باشید و در انتشار دوباره آن ها بررسی بیشتری داشته باشید.

  • شیوه نامه حقوق دسترسی را مطالعه کنید. شیوه نامه های مختلفی از طرف وب سایت ها منتشر می شود. اگر تمامی آن ها را نمی خوانید، حداقل در جریان خلاصه ای از Privacy Policies قرار بگیرید.

اگر علاقه دارید این مطالب را در مورد امنیت در شبکه های اجتماعی بخوانید:

1 فکر می‌کنند “ایمنی در شبکه های اجتماعی

  1. آرشیو این‌جا از ۲۴ تیر به قبل قابل دسترسی نیست، من که قبلاً خوندم، گفتم درست‌ش کنید بقیّه‌ی دوستان مطالب شما رو از دست ندن! :دی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.