دوشنبه - ۳۱ شهریور ۱۳۹۹

Why Not Linux !!!ٌ

یه چند وقتی می شه که JraNil بدقولی می کنه و این وبلاگ منو راه نمی ندازه. منم گفتم حالا که بیکارم یه کمی در مورد این Linux که جلال اینقدر ازش تعریف می کنه افشاگری کنم تا بلکه دیگه از این کارا نکنه :)
انچه گذشت اینکه جلال این ترم تو دانشگاه یه ارائه داشت که به کوری چشم دشمنان معلوم الحال مقام اول را بدست آورد اونم با عنوان “Why Linux” . کلی صحبت کرد و هی زد تو سر Windows و بیلی. اینم نظرات من در مورد “Why not Linux” در جواب Jranil:

از مزایای ویندوز که هر چی بگم کمه ولی در باب مشکلا ت لینوکس باید بگم که اولا این سیستم عامل رو نمی شه یه دستی نصب کرد. اگر شما هر دو سیستم عامل رو نصب کنید می دونید که می شه ویندوز رو یه دستی نصب کرد . هی Next هی Next ولی لینوکس رو کلی باید Config کرد. تازه وقتی نصب شد اول دردسره همون اول که Boot می شه اینقدر چرتو پرت می نویسه که آدم فکر می کنه Matrix داره Load می شه ولی ویندوز به جاش عکسای قشنگ از آسمون نشون می ده! وقتی سیستم بوت می شه تازه می فهمی که این سیستم عامل یه میلیون تا برنامه نصب کرده که مفت نمی ارزه. مثلا این Star office چه جوری می تونه جایگزین Office بشه؟ آخه چه طوری می شه بدون این دستیار خوشگل Office باهاش کار کرد. واقعا این بزرگترین ابداع تاریخ بشره! هی در طول کار به آدم کمک می کنه. من که نمی تونم زندگیمو بدون این پونز سرکنم. اصلا به فرض که شما نخواستید با MS Office کار کنید. آهنگ که می خواهید گوش کنید. مگه برنامه دیگه ای برای گوش کردن به آهنگ جز Media Player وجود داره. می دونستید تو لینوکس برای آهنگ گوش کردن هم باید تو Shell کد نوشت؟ یا مثلا این IE اصلا با Mozilla قابل مقایسه هست؟ حالا اگه دو برابر load کردنش طول می کشه یا کلا یکمی خراب کاری میکنه و چپ و راست براش سوراخ امنیتی در میاد که تقصیر از بیلی نیست تقصیر این از این hacker های بی ادبه .

از دیگاه یکمی تخصصی تر هم این Windows خیلی Stable تره . البته اینکه باید هر هفته دوباره نصبش کرد هم طبیعیه چون اینجوری فایلهای سیستم عامل همیشه تازه می مونه من به شما قول می دم اگه هر روز Windows نصب کنید خیلی Crash نکنه تازه من خودم یه بار یادمه سال 42 linux کرش کرد. از این گذشته Windows نسبت به لینوکس Maintainable تره . باور کنید اثباتشم اینکه همین چند وقت پیش من می خواستم یه Windows رو از راه دور administrate کنم ولی روش هیچ سیستم Remote Admin نصب نبود منم خیلی ساده از یکی از این نرم افزار های Root kit استفاده کردم در دو سوت یه Shell ادمین از سیستم گرفتم ولی اگه لینوکس بود باید کلی ور می رفتی تا بتونی یه دسترسی محدود بگیری تازه اگه دسترسی telnet داشته باشی. نصفه Service های ویندوز می تونن خدمات Remote Administration رو فراهم کنن اونم بدون Authentication . در پایان اگه همه این دلایل برای شما کافی نیست به این Demo از آخرین محصول Microsoft یه نگاهی بندازید. قول میدم با من موافق میشید.

Now What , Sue Me

همچنین ببینید

سنسورهای تشخیص زلزله

در مورد تشخیص زود هنگام زلزله و سیستم های هشدار مانند Earthquake Warning System دوست …

6 نظر

  1. man vaghean lezat mibiram naghd haye be en mohkami mikhoonam !!!

  2. صبح فارسی نداشتم ! خیلی باحال بود من خندیدم :))

  3. واقعا من لذت می برم وقتی می بینم طرفدارهای ماکروسافت به این زیبایی ازش تعریف می کنند!!