#تکوپدیا

آغاز

سلام :)

به تکوپیدیا خوش آمدید. همان طور که از نام این وبلاگ بر می آید تکوپدیا بلاگی بیشتر تکنیکی می‌باشد، اما این دلیلی بر از دست دادن هویت وبلاگ گونه آن نمی‌باشد. تکوپدیا بعد از کلی تاخیر راه افتاد اما هنوز از نظر گرافیکی باید کمی روش کار بشه که این کار همزمان با نوشتن در تکوپدیا انجام خواهد شد.

در طراحی این قالب از راهنمایی های مژده استفاده کردم و برای قسمت خبرنامه از سرگردون. بعد از طراحی بلاگ متوجه شدم که تکوپدیا از نظر ظاهری بسیار شبیه Geek Style می باشد که البته کاملا تصادفی می باشد و شاید از Geek بودن این طراحی حکایت کند.(:D ) .به جز من شما احتمالا از نوشته‌های دوست من ( اگر چیزی نوشت) می تونید استفاده کنید.

در مورد مطالبی که خواهیم نوشت سعی مشود که بیشتر فنی باشد و البته گاهی هم روزمره. در نوشته‌ها خودمان را آزاد می دانیم و تلاش می‌کنیم همیشه مطالب با سند و لینک باشد. برای نوع حقوق تکوپدیا به زودی یک لیسانس انتخاب خواهم کرد که احتمالا از نوع Creative Commons و یا GPL | FDL خواهد بود.

دیگر اینکه از لینک‌های تمامی دوستان استقبال می‌کنم و امیدوارم در تغییر از GotRoot به تکوپیدیا من رو کمک کنند. و در مورد نثر نوشته‌ها اینکه اگر اصلا از نظر ادبی درست نیست، چون خوب طبیعیه دیگه !!!.

از بازدیدتون متشکرم.

25 پاسخ

 1. Some Problems With Rss
  it should Carry all the content not 1 Line
  as long as you are not availabale through your phone I will Spam here

 2. جلال عزیز بازهم طبق معمول گل کاشتی(البته شایدم گل زدی…)
  امیدوارم که سایت و اطلاعات داخل اون جهانی تر(یا به قول بر و بچ International تر) بشه.
  یعنی قدرت پشتیبانی حداقل به زبان EN را داشته باشه.
  با امید موفقیت روز افزون.

 3. جلال عزیز بازهم طبق معمول گل کاشتی،البته شایدم گل زدی
  امیدوارم که سایت و اطلاعات داخل اون جهانی تر بشه
  یعنی قدرت پشتیبانی حداقل به زبان EN را داشته باشه
  با امید موفقیت روز افزون
  ببخشید قبلی به هم ریخت

 4. سلام خونه جدید مبارک میدونم مثل وبلاگ قبلیت پر بار میشه ( آقا شما که اینقدر اطلاعات دارید که تو یه وبلاگ جا نمیشه خوب یه ذره هم به وبلاگ ما کمک کن …)

 5. هنوز با جفتتون اونقدر صمیمی نشدم که بهتون تبریک بگم ولی مبارکه.
  امیدوارم موفق باشید.
  اما من هنوز با تکنوپدیا موافقم.

 6. بازتاب: Tech Guru
 7. اشکان – الان یک 9 ماهی از کامنت تو گذشته. اومدم جواب بدم ببین مگه ما نظر تو رو پرسیدیم؟ !!!

  ببین اشی مشی خوب تو دم دست ترین بودی دیگه البته بنده ارادت ویژه به یکی از موارد بالا دارم

 8. بازتاب: Techopedia

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

طرح صیانت و جام زهر

جام زهر طرح صیانت

طرح صیانت که بنظر میرسد تنها به دلیل عدم آگاهی طراحان از ساز و کار مدل‌های تجاری خدمات مبتنی بر اینترنت و با تکیه بر ایجاد جایگزین‌های داخلی و یا حضور شرکت های بزرگ در ایران که در شرایط تحریم محال است، تدوین شده است می‌تواند نقطه‌ی پایانی برای پیشرفت متوازن در حوزه‌ی فضای مجازی و اینترنت باشد.

ادامه مطلب »

راه‌اندازی ابتدایی UFW

کتابخانه Netfilter حتی در مقدماتی‌ترین تنظیمات نقطه‌ی مهمی در کنترل دسترسی به سرورهایی که دسترسی بهشون خیلی راحت‌تر شده می‌تواند باشد. ابزار UFW که در

ادامه مطلب »

ارسال موفق ماهواره نور

ماهواره نور، یازدهمین شی فضایی ایران به شماره شناسایی 45530 ثبت شد. این ماهواره نظامی هر روز ۱۵ بار دور زمین می‌گردد و از آسمان شهرهای مهمی عبور می‌کند.

ادامه مطلب »