#تکوپدیا

جهان‌های موازی، زندگی‌های موازی – هیو اورت

آقای هیو اورت و نظریه‌ی جهان‌های موازی ایشان که به صورت دقیق‌تر دنیاهای چندگانه نامیده می‌شود، در 51 سالگی از این دنیا رفتند. با وجود سپری شدن 39 سال از درگذشت ایشان، هنوز تفسیر ایشان از مکانیک کوانتومی و دنیاهای چندگانه به سختی به صورت ساده قابل توضیح است. همچنین مقبولیت وجود دنیاهای موازی دیگر و یا حقیقت وجود دنیایی دیگر در زمان حال از سوی بسیاری از دانشمندان زیر سئوال است.

با وجود تمام این موارد، آزمایش‌های مختلفی در خصوص رفتار اجزا در حالت کوانتوم انجام شده است و تقریبا تمام متخصصان بر تفاوت رفتار فیزیک در حالت کوانتوم همنظر هستند.

فرزند آقای هیو اورت، که موسیقدان هم هست با گفتگو با دوستان هیو اورت تلاش کرده است نظریه‌ی پدرش را بهتر درک کند. این مستند مارک الیور اورت با عنوان Parallel Worlds, Parallel Lives در سال 2008 از شبکه‌ی BBC Four پخش شد.

اگر به نظریه‌ی جهان‌های موازی هیو اورت علاقه دارید، شاید دیدن این مستند برایتان جالب باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیلو - Silo

12 کتاب سیلو (Silo) در یک سریال

“به دنیای سرشار از هیجان رمان‌های پسا-اپوکالیپتیک با سری “سیلو” مشهور هیو هاوی و “تریپتیک اپوکالیپس” وارد شوید. این داستان‌های گیرا ترکیبی از جامعه دیستوپیک، مبارزات جذاب برای بقا و استقامت روح انسان را ارائه می‌دهند. با توسعه دقیق شخصیت‌ها و ساخت دنیایی فراگیر، هاوی یک روایتی را می‌سازد که خوانندگان را از آغاز تا پایان مجذوب خود می‌کند. ساختارهای اجتماعی پیچیده را در عمق زیرزمین در سری “سیلو” بررسی کنید و مراحل متمایز اپوکالیپس را در “تریپتیک اپوکالیپس” تجربه کنید. اثرات قابل مقایسه‌ای مثل “Station Eleven”، “The Road”، سری “The Maze Runner”، سری “The Hunger Games” و سری “Divergent” ژانر را بیشتر غنی می‌کنند. هر یک یک دیدگاه منحصر به فرد روی دنیای پسا-اپوکالیپتیک یا دیستوپیکی را ارائه می‌دهند، وعده یک تجربه خواندن غنی و متنوع را برای طرفداران کار هیو هاوی می‌دهند.”

ادامه مطلب »