جنرال اتمیکز، از پروژه منهتن تا فردا

هنگام صحبت از انرژی و فناوری، فاصله‌ی قابل توجهی بین تحقیق، توسعه، تجاری‌سازی و عملیاتی‌سازی است. یکی از قدیمی‌ترین موضوعات برای این موضوع، همجوشی هسته‌ای است.
عملیات Nuclear fusion که شاید بتوان از آن به عنوان آینده‌ی انرژی پاک هسته‌ای نام برد، سال‌هاست محل تحقیق برای استفاده از قدرت همجوشی هسته‌ها و تولید انرژی الکتریسته پایدار و پاک است. بیشتر از ۶۰ سال از زمان طرح این موضوع گذشته و تازه این انرژی در مرکز تأسیسات ملی احتراق و علوم فوتونی به صورت آزمایشگاهی تولید و مشاهده شده است.

شرکت General Atomics که توسط فردریک دو هافمن به عنوان یکی از دانشمندان پروژه منهتن تاسیس شد، از پیشروان این موضوع در حال حاضر است. شرکت جنرال اتمیکز با دامنه دو حرفی GA.com بجز حوزه‌ی انرژی، مالک یکی از معروفترین جلوه‌های نظامی ارتش آمریکاست. شرکت General Atomics Aeronautical Systems به عنوان بازوی تکنولوژی هوایی شرکت جنرال اتمیکز ۲ نقش عمده دارد. اول تامین کننده‌ی تجهیزات پهپادهای نظامی و دوم اپراتور جهانی UAVهای ارتش آمریکا در بسیاری از عملیات مهم. پهپادهای نظامی و استراتژیک MQ-1 Predator و MQ-1C Gray Eagle و MQ-9 Reaper به عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌های این شرکت قدرت نظامی و راهبردی خاصی در اختیار استفاده‌کنندگان مختلف این UAVها قرار می‌دهد.

شرکت جنرال اتمیکز علاوه بر فناوری‌های نظامی، تامین کننده‌ی تکنولوژی‌های تجاری زیستی بسیار مهمی نیز است. این موضوع شرکت جنرال اتمیکز را تبدیل به یکی از نمونه‌های خوب استفاده از لابیست‌ها در حکومت آمریکا کرده است.


دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *