#تکوپدیا

جملات قصار کامپیوتری

وب سایت WBG Liks که مدتی است دیگر وجود ندارد! برای بسیاری از قدیمی های دنیای زیرزمینی آشناست. مجموعه جملاتی که در بالای وب سایت نمایش داده می شد، برگزیده ای از زیباترین ها در حوزه کامپیوتر و بیشتر با طعم یونیکس بود.

تصمیم گرفتم این مجموعه جملات را، در صفحه‌ی جملات قصار کامپیوتری نگهداری کنم و به مرور اگر لازم بود به آن ها اضافه کنم. اگر شما هم جمله‌ی زیبایی برای این مجموعه دارید، می توانید آن را پیشنهاد دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طرح صیانت و جام زهر

جام زهر طرح صیانت

طرح صیانت که بنظر میرسد تنها به دلیل عدم آگاهی طراحان از ساز و کار مدل‌های تجاری خدمات مبتنی بر اینترنت و با تکیه بر ایجاد جایگزین‌های داخلی و یا حضور شرکت های بزرگ در ایران که در شرایط تحریم محال است، تدوین شده است می‌تواند نقطه‌ی پایانی برای پیشرفت متوازن در حوزه‌ی فضای مجازی و اینترنت باشد.

ادامه مطلب »

راه‌اندازی ابتدایی UFW

کتابخانه Netfilter حتی در مقدماتی‌ترین تنظیمات نقطه‌ی مهمی در کنترل دسترسی به سرورهایی که دسترسی بهشون خیلی راحت‌تر شده می‌تواند باشد. ابزار UFW که در

ادامه مطلب »

ارسال موفق ماهواره نور

ماهواره نور، یازدهمین شی فضایی ایران به شماره شناسایی 45530 ثبت شد. این ماهواره نظامی هر روز ۱۵ بار دور زمین می‌گردد و از آسمان شهرهای مهمی عبور می‌کند.

ادامه مطلب »